Green

Splits

4.7km

Pos Name Club Age Class Time
1st Steve Whitehead EBOR M60 36:03
2nd Alastair Mackenzie CLOK M55 37:52
3rd Stuart Fraser EBOR M21 42:48
4th Graham Capper EBOR M55 44:03
5th Rowan Capper EBOR M18 44:46
6th Nick Martin CLOK M40 45:57
7th Lee Beavers AIRE M21 47:12
8th Tony Carlyle AIRE M60 47:29
9th Christopher Wright CLOK M55 49:11
10th Ken Patterson AIRE M60 49:57
11th Ray Waight SYO M55 50:28
12th John Elliott EPOC M50 51:12
13th Timothy Evans CLARO M50 51:25
14th Jeff Harris EBOR M55 51:27
15th= Barrie Speake EBOR M70 54:50
15th= Martyn Andrews EBOR M55 54:50
17th John Macdonald AIRE M40 56:14
18th Allen Banister CLARO M55 56:32
19th Roy Bradley CLOK M65 56:57
20th Amanda Cooper EBOR W45 57:21
21st Chris Burden AIRE M65 57:50
22nd Allen Barnes CLARO M70 60:02
23rd Rod Ryall IND M70 63:00
24th Bill Griffiths EBOR M60 63:01
25th Paul Jackson EPOC M65 64:06
26th Christine Andrews EBOR W55 65:39
27th Mike Cope CLARO M65 66:57
28th Louise Dunn EBOR W50 67:40
29th Janet Leake AIRE W50 74:23
30th Nicola Melville EBOR W40 74:29
31st Barry Harrison CLOK M70 74:42
32nd Sophie Miocevich CLOK W18 76:13
33rd Wendy Carlyle AIRE W55 76:15
34th Simon Schmuck IND M55 78:00
35th Caroline Mackenzie CLOK W50 80:45
36th Carol Prosser BAOC W50 80:47
37th Tom Crowther AIRE M75 82:08
38th Guy Patterson AIRE M55 84:00
39th Dave Allison CLOK M75 86:30
40th Eamon Prendergast EBOR M60 101:59
41st John Illingworth EBOR M70 102:47
42nd Geoff Hine CLOK M55 109:55
43rd Emily Andrews EBOR W21 120:33
rtd Paul Van Dam HALO M45  
w9 Tim Patterson AIRE M21 41:34
w10 Simon Brook AIRE M55 64:18
m12 Graham Todd EBOR M60 74:16
m17 m19-20 Matthew Cooper   M21 78:13
m4 m7 Ian Robson EBOR M60 83:10
m19 Allan Darwell BOK M60 90:40

Short Green

Splits

3.9km

Pos Name Club Age Class Time
1st Amanda Crawshaw EPOC W40 44:06
2nd Robert Howlett EBOR M45 54:26
3rd Elizabeth Atkin EBOR W35 54:45
4th Victoria Todd EBOR W21 56:56
5th Kevin Gallagher LEI M60 58:40
6th John Smales EBOR M55 58:44
7th Andrew Gardner   M65 60:32
8th Mike Hardy CLOK M75 61:08
9th David Horn EBOR M65 61:21
10th Suzanne Relton EBOR W55 61:28
11th Jackie Barnes CLARO W65 63:06
12th Celia Wells EBOR W75 64:24
13th John Butler HALO M70 71:14
14th David Harbour CLARO M75 76:17
15th Joan Selby CLOK W70 77:03
16th Alan Parker AIRE M65 77:27
17th Peter Wells EBOR M75 78:37
18th Jim Harrison EBOR M65 80:01
19th Ian Campbell CLOK M80 82:23
20th Philip Puckrin EBOR M65 92:45
21st Bethany Elliott EPOC W14 93:37
22nd Margaret Fountain EBOR W70 100:19
23rd Eileen Bedwell CLOK W80 107:54
24th Janet Todd EBOR W60 109:19
25th Chris March AIRE M70 123:05
m5 Margaret Parker AIRE W65 102:00
m12-14 m16 Alan Ross EBOR M75 109:03
m6 Patrick O'Grady HALO M75 116:56

Light Green

Splits

3.5km

Pos Name Club Age Class Time
1st David Relton EBOR M60 45:13
2nd John Offen IND M45 47:02
3rd James Howlett EBOR M14 51:28
4th Jackie Coates AIRE W60 76:24
5th Maureen Webb CLOK W60 83:01
6th Gill Hardy CLOK W75 90:04
7th Maria Van Dam HALO W40 101:09
8th Tamsin Offen IND W14 109:03
9th Arabella Woodrow TAY W55 117:29
m3-18 George Van Dam HALO M12 18:51

Orange

Splits

3km

Pos Name Club Age Class Time
1st Brian Greener IND M40 44:38
2nd Tara Schwarze EBOR W12 45:37
3rd Anne Schmuck IND W50 48:10
4th Amanda Miocevich CLOK W50 53:40
5th Anika Schwarze EBOR W12 71:24
6th Ann O'Grady HALO W75 106:20
rtd Clare Steele-king EBOR W40  
m4-14 Jennifer King EBOR W14 49:36
w2 Heidi Schwarze EBOR W45 58:31

Yellow

Splits

2.3km

Pos Name Club Age Class Time
1st Tom Greener IND M12 20:38
2nd Natalie Martin CLOK W10 26:08
3rd Sam Crawshaw EPOC M10 29:32
4th Dominic Houlden +2 HALO M10 33:36
5th Kai Smith EBOR M12 34:11
6th Henry Jepson +2 IND M10 35:20
7th John Atkin EBOR M10 36:48
8th Lucy Howlett EBOR W12 44:22
9th Charlie King EBOR M12 51:53
m4 m7-8 Edward Atkin EBOR M10 39:08

White

Splits

1.8km

Pos Name Club Age Class Time
1st Emma Van Dam HALO W10 15:10
2nd Tom and Amy Greener   M12 15:39
3rd Alexandra Crawshaw EPOC W7 20:43
4th Ben Blakey IND M12 21:01
5th Aaron Peacock IND M12 21:06
6th Simon Blakey IND M14 24:58
7th Sophie Gibson EBOR W10 26:47