MYJ

Splits

1.65km

Pos Name Club Age Class Time
1st Kai Smith EBOR M12 22:49
2nd William Martland EPOC M10 24:23
3rd Oliver Windrum IND M8 25:05
4th Alex Driffield IND M3 36:21
5th John Atkin EBOR M10 38:38
rtd Louie Ellis EBOR M10  
m4-15 Sam Probert EBOR M14 11:37
m9 m11-15 Ed Atkin EBOR M10 37:06

MJ

Splits

3.55km

Pos Name Club Age Class Time
1st James Howlett EBOR M14 42:07
2nd Joshua Boyles NATO M14 51:34
3rd Miles Gilleard AIRE M16 53:08
4th Dominic Simmonds HALO M14 53:27
5th Kieran Bowes CLARO M16 58:21
6th Owen Sandles IND M14 63:43
w8 George Van Dam HALO M12 38:40
w4 Tom and Amy Greener EBOR M13 87:40

MO

Splits

4.825km

Pos Name Club Age Class Time
1st Richard Purkis NATO M20 30:24
2nd Pauls Liepins AIRE M21 31:41
3rd Michael Adams SYO M18 32:44
4th George Stevens AIRE M21 32:53
5th Simon Bradbury LEI M20 33:34
6th Zachary Field SYO M18 33:49
7th Rowan Capper EBOR M18 34:27
8th Gordon Urquart AIRE M35 37:00
9th Stuart Fraser EBOR M21 37:16
10th Steve Iwanek EBOR M21 37:27
11th Jack Cooper AIRE M21 43:23
12th Chris Lakey NATO M21 45:10
13th Jonny Lyon UYOC M21 55:17
14th Adam Penny AIRE M17 56:58
15th Mark Penny AIRE M20 62:47
16th Terry Ellis EBOR M40 65:42

MV

Splits

4.825km

Pos Name Club Age Class Time
1st Simon Martland EPOC M45 31:20
2nd Steve Watkins AIRE M40 31:31
3rd Charlie Adams SYO M45 33:09
4th Brian Ward HALO M50 33:57
5th Steve Dempsey MDOC M50 36:44
6th Andrew Reynolds BAOC M45 37:28
7th Jon Cross FVO M45 37:42
8th Andrew Windrum EBOR M40 37:47
9th Tony Udris SYO M40 39:20
10th Ian Marshall AIRE M50 39:41
11th Dean Field SYO M50 40:09
12th Lee Scott SYO M45 40:35
13th Paul Beresford NOC M40 40:51
14th Paul Bradbury SYO M55 41:06
15th Andrew Farnworth EBOR M45 41:48
16th Alastair Mackenzie CLOK M55 41:54
17th Paul Van Dam HALO M45 42:14
18th Alistair Tinto EPOC M45 42:35
19th Brian Hostad HALO M45 44:29
20th Andrew Ridgway NOC M50 45:20
21st David Harrison EPOC M40 45:43
22nd Andrew Clark EBOR M50 47:21
23rd Edward Hex SOLWAY M45 47:22
24th David Murphy CLOK M50 48:45
25th Martyn Dean CLOK M50 49:09
26th Chris Penny AIRE M50 51:33
27th Alan Ogden MDOC M50 52:32
28th Chris Simmonds HALO M50 56:27
29th Bryan Greener EBOR M40 58:56
30th Robert Howlett EBOR M45 69:37
31st Christopher Cooper IND M45 70:14
m3-5 Jamie Jon Thackway IND M40 52:29

MSV

Splits

3.8km

Pos Name Club Age Class Time
1st Andrew Kelly AIRE M55 29:30
2nd Peter Haines AIRE M55 31:58
3rd Neil Harvatt HALO M55 33:47
4th Graham Capper EBOR M55 33:48
5th Bill Hanley SYO M60 34:01
6th Christopher Wright CLOK M55 35:33
7th Tony Carlyle AIRE M60 36:59
8th Andy Lewsley BL M55 37:03
9th Richard Payne EPOC M60 38:03
10th Dave Brown EBOR M55 38:33
11th Peter Jones AIRE M55 39:23
12th Stephen Restorick CLOK M55 40:50
13th Michael Cox AIRE M60 41:40
14th Robert Parkinson NOC M55 41:41
15th Keith MacDermott EBOR M60 42:25
16th Ray Waight SYO M55 44:26
17th Peter O'Connell EBOR M55 45:51
18th Geoff Hine CLOK M55 48:48
19th Bill Griffiths EBOR M60 49:57
20th Nev Myers EBOR M55 50:09
21st John Smales EBOR M55 50:39
22nd Andrew Clarke NATO M55 52:15
m16 Mike Ridealgh EBOR M60 39:05
m7 Kevin Gallagher LEI M60 47:55

MUV

Splits

3.55km

Pos Name Club Age Class Time
1st Barrie Speake EBOR M70 32:23
2nd Stan Appleton CLARO M65 43:50
3rd Mike Cope CLARO M65 44:06
4th Guy Goodair EPOC M75 46:10
5th Grahame Crawshaw MDOC M65 47:18
6th Roy Bradley CLOK M65 47:58
7th Allen Barnes CLARO M70 50:14
8th John Illingworth EBOR M70 51:59
9th Richard Clark EBOR M65 55:07
10th Peter Archer CLOK M65 56:12
11th Philip Puckrin EBOR M65 60:09
12th Mike Hardy CLOK M75 65:08
13th Fred Ross AIRE M65 68:00
14th Patrick O'Grady HALO M75 115:48
m13 Chris Burden AIRE M65 43:50
m13 Rod Shaw EPOC M75 66:50

WYJ

Splits

1.65km

Pos Name Club Age Class Time
1st Tanya Cooper EBOR W12 15:41
2nd Laura Harrison EPOC W12 18:10
3rd Emily Windrum EBOR W12 24:12
4th Lucy Howlett EBOR W10 25:15
5th= Abbey Driffield IND W7 33:49
5th= Eve Young IND W7 33:49
7th Emma Van Dam HALO W10 41:38
rtd Evie Ellis EBOR W10  

WJ

Splits

3.425km

Pos Name Club Age Class Time
1st Louise Adams SYO W16 31:25
2nd Megan Harrison EPOC W14 37:06
3rd Emily Cooper EBOR W14 43:50
4th Helen Bowes CLARO W14 51:13
5th Jennifer King EBOR W14 65:14
w24 Lucy Haines AIRE W14 32:09

WO

Splits

3.8km

Pos Name Club Age Class Time
1st Charlotte Ward HALO W21 28:02
2nd Heather Gardner SROC W21 30:09
3rd Alice Leake EUOC W21 30:18
4th Lucy Haines AIRE W14 39:05
5th Amy Brown EBOR W21 41:06
6th Liz Atkin EBOR W35 45:15
7th Helene Lecomto EBOR W35 46:11
8th Sophie Miocevich CLOK W18 47:17
9th Victoria Todd EBOR W21 56:39
w7 m11 Rebecca Hemsley UYOC W21 42:01

WV

Splits

3.8km

Pos Name Club Age Class Time
1st Helen Parkinson NOC W45 38:13
2nd Emma Harrison EPOC W40 39:28
3rd Sarah Haines AIRE W50 39:50
4th Amanda Cooper EBOR W45 40:31
5th Janet Adams SYO W50 41:08
6th Janet Leake AIRE W50 42:22
7th Heather Phipps AIRE W40 42:33
8th Helen Martland EPOC W45 44:01
9th Liz Phillips OD W45 44:08
10th Louise Dunn EBOR W50 44:09
11th Carol Prosser BAOC W50 44:35
12th Marie Claire Shankland FVO W45 44:38
13th Pam Brown EBOR W50 45:20
14th Caroline Mackenzie CLOK W50 47:44
15th Alexandra Watkins AIRE W45 53:00
16th Valerie Gilleard AIRE W50 54:01
17th Amanda Ward HALO W50 55:19
18th Sharon Bowes CLARO W40 59:53
19th Katie Howlett EBOR W40 60:44
20th Clare Steele-King EBOR W40 63:13

WSV

Splits

3.55km

Pos Name Club Age Class Time
1st Karen Clark EBOR W55 41:00
2nd Stella Lewsley BL W55 42:34
3rd Wendy Carlyle AIRE W55 45:50
4th Linda Kelly CLARO W55 47:38
5th Helen Gardner EBOR W60 48:36
6th Marcia Bradbury SYO W55 49:04
7th Susan P Adams EBOR W60 50:55
8th Christine Roberts EBOR W60 54:17
9th Melinda Riley SYO W55 61:49
n/c Emily Cooper + Tanya Cooper EBOR W14 62:12
10th Arabella Woodrow IND W55 62:59
11th Maureen Webb CLOK W60 63:03
12th Janet Todd EBOR W60 73:50
13th Helen Cox AIRE W60 75:01
w25 Susan Stevens AIRE W60 38:39

WUV

Splits

3.425km

Pos Name Club Age Class Time
1st Jean Lochhead EPOC W65 42:10
2nd Sheila Smith EBOR W65 47:02
3rd Irene Crawshaw MDOC W65 53:56
4th Catherine Odell EBOR W70 54:23
5th Judith Goodair EPOC W70 57:53
6th Jackie Barnes CLARO W65 59:55
7th Clarissa Napier CLOK W75 61:58
8th Eileen Bedwell CLOK W80 76:45

Non-comp in YUL/B

Splits

3.8km

Pos Name Club Age Class Time
1st Lee Scott SYO M45 33:53
2nd Rob Atkin EBOR M35 49:32
3rd Jon Sandles IND M40 66:03

Non-comp in YUL/D

Splits

3.425km

Pos Name Club Age Class Time
1st Peter Haines AIRE M55 28:18

Non-comp inYUL/C

Splits

3.55km

Pos Name Club Age Class Time
1st Bruce Bryant OD M55 38:49
2nd Juliet Severn NOC W45 50:25
3rd Matt Probert EBOR M40 54:10

Non-comp inYUL/E

Splits

1.65km

Pos Name Club Age Class Time
1st Alex Farnworth EBOR M16 15:25
2nd Sarah Spickett AIRE W21 27:53