MO

Splits

4.3km

Pos Name Club Age Class Time
1st Rowan Capper EBOR M18 34:43
2nd George Stevens AIRE M21 36:00
3rd Stuart Fraser EBOR M21 37:01
4th Alun Powell AIRE M40 37:20
5th Jonathan Kendall EBOR M21 38:14
6th Jack Wood AIRE M21 38:24
7th Paul Beresford NOC M40 41:07
8th Steve Corrigan EBOR M55 41:12
9th Joshua Cooper EBOR M20 42:33
10th Alistair Tinto EPOC M45 43:22
11th Robert Frost NOR M40 45:00
12th Andrew Windrum EBOR M40 45:11
13th Graham Capper EBOR M55 45:39
14th Lee Beavers AIRE M21 47:22
15th David Murgatroyd AIRE M21 52:44
16th Alan Poxon MDOC M55 53:34
17th Stan Appleton CLARO M65 58:06
18th Martyn Dean CLOK M50 58:45
19th Ken Patterson AIRE M60 60:22
20th Steven Roberts NEWCASTLE AUSTRALIA   62:07
21st Paul Crane EBOR M45 63:20
22nd Ian Hill AIRE M65 68:19
23rd Tom Pagett EBOR M21 71:52
24th Bryan Greener EBOR M40 74:14
rtd Terry Ellis EBOR M40  
m11 Steve Iwanek EBOR M21 32:53

WO

Splits

4.3km

Pos Name Club Age Class Time
1st Aislinn Kendall EBOR W21 43:07
2nd Louise Dunn EBOR W50 49:59
3rd Amy Brown EBOR W21 51:56
4th Victoria Todd EBOR W21 58:51
5th Liz Atkin EBOR W35 67:56
6th Kate Ravilious EBOR W35 68:16

JM14-

Splits

2.5km

Pos Name Club Age Class Time
1st Adam Powell AIRE M10 29:33

JM16-

Splits

3.4km

Pos Name Club Age Class Time
1st Bradley Dickerson AIRE M21 34:29
2nd George Van Dam HALO M12 40:42

JW14-

Splits

2.5km

Pos Name Club Age Class Time
1st Tara Schwarze EBOR W14 17:37
2nd Emily Cooper EBOR W14 23:46
3rd Sarah Spickett AIRE W21 26:35
4th Mark Lambert + Sharon Elcock IND M40 28:50
5th Marian Smales EBOR W60 58:04

JW16-

Splits

3.4km

Pos Name Club Age Class Time
1st Elizabeth Dean CLOK W14 67:38
2nd Sima Powell AIRE W45 91:45

SVM

Splits

3.3km

Pos Name Club Age Class Time
1st Barrie Speake EBOR M70 36:31
2nd Christopher Wright CLOK M55 37:14
3rd Paul Van Dam HALO M45 39:22
4th Ian Cooper SYO M65 39:40
5th Keith MacDermott EBOR M60 40:16
6th David Lloyd EBOR M60 40:57
7th Dave Brown EBOR M55 42:10
8th Andy Bowes CLARO M45 43:52
9th Peter O'Connell EBOR M55 44:03
10th David Relton EBOR M60 46:45
11th John Batchelor EBOR M65 47:10
12th Kevin Gallagher LEI M60 48:09
13th Roy Halpin EBOR M40 49:21
14th John Butler HALO M70 50:12
15th Mike Ridealgh EBOR M60 53:08
16th Philip Puckrin EBOR M65 56:50
17th Ian Robson EBOR M60 58:07
18th John Smales EBOR M55 60:15
19th Jim Harrison EBOR M65 62:34
20th Peter Wells EBOR M75 69:42
21st Kieran Bowes CLARO M16 70:46
w25 Rod Ryall IND M70 66:23

SVW

Splits

2.5km

Pos Name Club Age Class Time
1st Helen Gardner EBOR W60 26:14
2nd Suzanne Relton EBOR W55 28:14
3rd Monika Cooper SYO W65 38:47
4th Sheila Smith EBOR W65 39:34
5th Jackie Coates AIRE W60 49:10
6th Susan P Adams EBOR W60 61:13
7th Chris March AIRE M70 64:43
8th Paul Adams   M60 66:35
m9 Celia Wells EBOR W75 34:26

VM

Splits

4.3km

Pos Name Club Age Class Time
1st Dennis Hooton EBOR M50 41:58
2nd Phillip Batts CLOK M50 48:28

VW

Splits

3.3km

Pos Name Club Age Class Time
1st Nicola Melville EBOR W40 37:56
2nd Amanda Cooper EBOR W45 41:18
3rd Helene Lecomte EBOR W35 50:07
4th Amy-Jane Beer EBOR W40 50:53
5th Heidi schwarze EBOR W45 56:04
6th Maureen Webb CLOK W60 63:26
7th Elspeth Hooton EBOR W50 65:25
8th Pam Brown EBOR W50 65:59
9th Celia Dean CLOK W55 69:05
10th Sharon Bowes CLARO W40 69:07
11th Helen Bowes CLARO W14 70:19
12th Katherine Hill AIRE W65 71:57
13th Lorraine Porter CLOK W55 81:50
w4 Joan Selby CLOK W70 68:53

Young Juniors M/W12-

Splits

1.7km

Pos Name Club Age Class Time
n/c Anika Schwarze EBOR W12 9:28
1st Kai Smith EBOR M10 13:38
2nd Anika Schwarze EBOR W12 15:12
3rd Sharon Elcock   W40 17:17
4th Tanya Cooper EBOR W12 19:58
5th Jake Powell AIRE M10 20:26
6th Megan Layfield EBOR W12 22:15
7th Emily Windrum EBOR W12 25:19
dns Mark Lambert   M40 691:43

Younger Juniors M/W10-

Splits

0.7km

Pos Name Club Age Class Time
n/c Jodie Crane EBOR W10 5:27
1st Emma Van Dam HALO W10 6:37
2nd John Atkin EBOR M10 7:39
3rd Evie Ellis EBOR W10 7:46
4th Jodie Crane EBOR W10 8:30
5th Louie Ellis EBOR M8 9:36
6th Abbie Ellis And Jessie Flannery BURTON GREEN PRIMARY W10 10:16
7th Jack Beavers AIRE M4 13:22
8th Olly Windrum EBOR M10 13:26
9th Beth Ravilions EBOR W10 18:28
10th Lochlan Beer EBOR M10 19:01
11th Fionn O'toole IND M4 19:04
12th Andrew Twigg EBOR M10 22:55