M10A

Splits

2.0km 90m

Pos Name Club Age Class Time
1st Sam Crawshaw EPOC M10 15:26
2nd Harrington Leake LEI M10 16:35
3rd Joe Owens SYO M10 20:37

M10B

Splits

1.5km 85m

Pos Name Club Age Class Time
1st William Martland EPOC M10 15:46
2nd Ben Mackervoy DVO M10 19:45

M12A

Splits

2.2km 90m

Pos Name Club Age Class Time
1st Joe Hudd BOK M10 21:08
2nd Adam Thorpe EPOC M12 21:51
3rd Ben Dempsey MDOC M12 22:03
4th Dominic Dakin SYO M12 22:29
5th Aidan Minto Indiana Crossroads O M12 22:42
6th Joe Field SYO M12 25:43
7th Samuel Leitch SO M12 31:47
8th Fraser Ridgway NOC M12 40:43
9th Thomas Aspin CLOK M12 49:24
10th Samuel Davis DVO M12 68:00
11th James Bedwell DVO M12 97:42

M12B

Splits

2.0km 90m

Pos Name Club Age Class Time
1st James Lund SO M12 19:17
2nd Peter Mackervoy DVO M12 21:00
3rd Kai Smith EBOR M12 28:21

M14A

Splits

2.4km 115m

Pos Name Club Age Class Time
1st Alasdair Pedley EPOC M14 24:47
2nd John Hunter CLOK M14 24:54
3rd Jack Cryer PFO M14 26:29
4th River Edis-Smith MDOC M14 29:58
5th Thomas Edmonds LOC M14 32:25
6th James Howlett EBOR M14 35:13
7th George Van Dam HALO M12 37:42
8th Monty Barker-Pilsworth RAFO M14 39:31
9th Oscar Anglim CLOK M14 40:13
10th Alfie Bullus OD M14 48:42
11th Matthew Keogh Clok M14 49:14

M14B

Splits

2.2km 90m

Pos Name Club Age Class Time

M16A

Splits

3.8km 175m

Pos Name Club Age Class Time
1st Michael Hallett BOK M16 33:08
2nd Aidan Rigby CLOK M16 33:41
3rd Bryn Wilkinson SUFFOC M16 37:47
4th Jack Leitch SO M16 43:55
5th Matthew Leitch SO M16 49:00
6th Ben Warland SOS M16 65:29
7th Simon West LEI M16 65:41
8th Roderick Mansel SUFFOC M16 68:30

M16B

Splits

2.4km 115m

Pos Name Club Age Class Time
1st Jack Lord NOC M16 33:11
2nd Alexander Ridgway NOC M16 36:44
3rd Tom Crawshaw EPOC M16 39:03

M18L

Splits

4.0km 205m

Pos Name Club Age Class Time
1st Rowan Capper EBOR M18 40:11
2nd Matthew Cox LEI M18 40:48
3rd Barnaby Warren NN M18 43:17
4th Barney Broatch ERYRI M18 46:12
5th Zachary Field SYO M18 46:13
6th Jake Field SYO M18 49:12
7th Lova Chechik EBOR M18 56:19
8th Sam Wood AIRE M18 64:16
9th Mark Goodhead DVO M18 92:23

M18S

Splits

4.0km 175m

Pos Name Club Age Class Time
1st William Parkinson NOC M18 56:45
2nd Rowan Speers DFOK M18 59:47
3rd William Gale DVO M16 106:55
m8-13 Christopher Bailey NOR M18 83:41

M20L

Splits

4.0km 205m

Pos Name Club Age Class Time
1st Carl Edmonds LOC M20 36:46
2nd Simon Bradbury LEI M20 38:25
3rd Chris Mackenzie CLOK M20 41:19
4th Chris Owens SHUOC M20 41:43
5th Joshua Cooper EBOR M20 49:25
6th Stuart Hanstock BOK M20 61:29

M20S

Splits

4.0km 175m

Pos Name Club Age Class Time
m7 Thomas Gale DVO M20 71:41

M21L

Splits

4.9km 255m

Pos Name Club Age Class Time
1st Oliver Johnson SYO M35 42:16
2nd Andrew Llewellyn NOC M21 44:34
3rd Jonny Malley EBOR M21 48:58
4th Joe Taunton NGOC M21 50:23
5th Jonny Kendall EBOR M21 52:43
6th Romualdas Stupelis HOC M21 55:21
7th Duncan Birtwistle UBOC M21 56:55
8th Mark Burley BOK M21 58:25
9th Robert Gardner OD M21 60:09
10th Adam Poole RAFO M21 69:57
11th Aleksandrs Ivanovs OD M21 82:27
12th Dave Broatch ERYRI M50 86:56
13th Richard Ollerenshaw EBOR M21 163:13
m15-24 Tom Ryan FVO M21 59:07
m9-24 Tim Gerrard EBOR M21 128:15

M21S

Splits

4.0km 205m

Pos Name Club Age Class Time
1st Andrew Hartley NGOC M21 46:05
2nd Lee Beavers AIRE M21 51:04
3rd Chris Lambert SO M21 55:13
4th Stuart Fraser EBOR M21 63:18
5th Wayne Byrne RAFO M21 67:46
6th James Hartley NGOC M21 74:02
7th Samuel Taunton NGOC M21 93:26

M21N

Splits

4.6km 165m

Pos Name Club Age Class Time

M35L

Splits

4.2km 225m

Pos Name Club Age Class Time
1st Ian Cumpstey JOK M35 60:59
2nd Ian Griffiths SLOW M35 69:47
3rd Owen Lindsell SLOW M35 70:11
4th Neil Gascoyne IND M45 76:53

M35S

Splits

3.8km 175m

Pos Name Club Age Class Time
1st John Kewley MDOC M50 49:02
2nd Kelvin Dawson WCH M35 57:06
3rd Rod Mansel SUFFOC M50 69:37
4th Simon Firth ESOC M35 87:34

M40L

Splits

4.2km 225m

Pos Name Club Age Class Time
1st Alastair Mackenzie CLOK M55 45:35
2nd Andrew Windrum EBOR M40 47:59
3rd Paul Addison DVO M55 48:03
4th Justin Williams LOG M45 50:55
5th Peter Ward NGOC M40 53:10
6th Declan McGrellis LVO M40 53:11
7th Brendan Anglim CLOK M40 53:45
8th Jim Trueman MDOC M45 58:44
9th Andy Allen DEE M45 60:39
10th Sean Blanchflower WAOC M40 68:09
11th Stephen Borrill WAOC M40 87:51

M40S

Splits

3.8km 175m

Pos Name Club Age Class Time
1st Tony Udris SYO M40 41:32
2nd Paul Beresford NOC M40 45:23
3rd Nigel Owens SYO M45 49:50
4th John Crawshaw IND M40 53:58
5th Simon Gale DVO M40 65:24
6th David Aspin CLOK M40 68:53
7th David Harrison EPOC M40 79:48
m5-9 m11-12 Daniel Roth OD M40 83:50

M45L

Splits

4.0km 205m

Pos Name Club Age Class Time
1st John Duckworth DVO M45 38:05
2nd Charlie Adams SYO M45 39:40
3rd Mark Chapman SYO M45 40:57
4th Paul Taylor EPOC M45 42:06
5th Kenny Leitch SO M45 43:26
6th Craig Blackford BADO M45 45:10
7th Martin Skinner WCOC M45 45:45
8th Dai Bedwell DVO M45 46:46
9th Neil Speers DFOK M45 47:57
10th Charles Mayes CLOK M45 49:17
11th George Hare NATO M45 56:42
12th John Ward NOR M45 61:09
13th Mark Webster NOC M45 62:21
14th Robert Minto Indiana Crossroads O M45 63:37
15th Duncan Conway LOC M45 67:18
16th Richard Rigby CLOK M45 68:50
17th Richard Leake LEI M45 71:07
18th David Hodson HH M45 83:36
19th Laurence Snowden SWOC M45 86:42

M45S

Splits

4.0km 175m

Pos Name Club Age Class Time
1st Ian Gamlen COBOC M45 56:02
2nd Stephen Chafer LEI M45 59:25
3rd Alistair Tinto EPOC M45 59:46
4th Andrew Mackervoy DVO M45 67:27
5th Ian Chafer HOC M45 68:40
6th Mark Jesson PFO M45 74:55
7th Paul Van Dam HALO M45 77:45
8th John Brewer SROC M45 83:39
9th Robert Cope OD M45 102:37

M50L

Splits

4.0km 205m

Pos Name Club Age Class Time
1st Clive Hallett BOK M50 38:38
2nd Nicholas Lightfoot SYO M50 46:57
3rd Steve Dempsey MDOC M50 48:11
4th Chris Hooker SO M50 48:17
5th Andrew Bradley WCOC M50 52:17
6th Neil Hunter CLOK M50 55:39
7th Rob Bailey CLOK M50 55:44
8th Pete Owens DEE M50 56:26
9th David Cronk WAOC M50 57:03
10th David Vincent DVO M50 58:46
11th Paul Goodhead DVO M50 61:57
12th Martyn Dean CLOK M50 63:01
13th Mark Collins DFOK M50 63:20
14th Andrew Clark EBOR M50 65:28
15th Clive Wilkinson SUFFOC M50 66:21
16th Peter Avis AIRE M50 67:15
17th Robin Bourne WAOC M50 67:24
18th Christopher Poole RAFO M50 69:04
19th Roger Williams SO M50 69:08
20th Tim Donovan WAROC M50 69:19
21st David Cooper WAOC M50 73:39
22nd Jonathan Gilbert NOR M50 81:24
23rd Andrew Ridgway NOC M50 83:19
24th Paul Hudson NOC M50 83:55
25th Bob Steeper EPOC M50 116:48

M50S

Splits

4.0km 175m

Pos Name Club Age Class Time
1st Mike Pedley EPOC M50 53:11
2nd Paul Wood AIRE M50 57:31
3rd Stephen Robinson NGOC M55 64:38
4th Dean Field SYO M50 65:01
5th Michael Lord NOC M50 65:23
6th Andy Campbell DEE M50 66:01
7th Keith Roberts NOC M50 71:14
m3-13 Mark Dakin SYO M50 88:33

M55L

Splits

3.8km 175m

Pos Name Club Age Class Time
1st Simon Filmore LOC M55 42:37
2nd Steve Corrigan EBOR M55 42:44
3rd Christopher Wright CLOK M55 46:41
4th Graham Capper EBOR M55 49:48
5th Peter Jones AIRE M55 52:48
6th Neil Harvatt HALO M55 53:14
7th Russell Buxton DVO M55 59:40
8th David Harper GO M55 60:28
9th Peter O'Connell EBOR M55 65:17
10th Alan West LEI M55 90:59
w14 Paul Bradbury SYO M55 46:07
w4 Howard Sawyer AIRE M55 61:26

M55S

Splits

3.3km 135m

Pos Name Club Age Class Time
1st Andrew White HOC M55 42:10
2nd David Booker NOC M55 43:28
3rd Matthew Cochrane SROC M55 45:45
4th Alan Poxon MDOC M55 51:12
5th Robert Parkinson NOC M55 54:04
6th Richard Llewellyn NOC M55 54:09
7th Richard Hughes DEE M55 58:55
8th Nev Myers EBOR M55 60:02
9th Glyn Mayley LOG M55 69:52
10th Simon Schmuck IND M55 71:36
11th John Smales EBOR M55 77:04
12th Andy Clarke NATO M55 83:13

M60L

Splits

3.8km 175m

Pos Name Club Age Class Time
1st Mike Smithard DEE M60 50:46
2nd Mike Godfree DVO M60 51:13
3rd John Franklin SYO M60 51:52
4th Richard Payne EPOC M60 57:45
5th Paul Johnson BL M60 57:52
6th Tim O'Donoghue SOLWAY M60 59:55
7th Keith MacDermott EBOR M60 60:35
8th Stephen Bates OD M60 61:53
9th Mike Ridealgh EBOR M60 63:10
10th Richard Evans BL M60 65:07
11th Dave Hartley NGOC M60 65:10
12th Martin Checkley Totana M60 65:59
13th Robert Brandon OD M60 69:16
14th Paul Taunton NGOC M60 70:46
15th Stephen Round SELOC M60 72:05
16th John Ragsdell DVO M60 73:31
17th Ken Patterson AIRE M60 74:29
18th William Dehany CLOK M60 83:13
19th Robert Haskins LEI M60 89:54
20th Phil Young SYO M60 99:02

M60S

Splits

3.3km 135m

Pos Name Club Age Class Time
1st David Relton EBOR M60 48:03
2nd Neil Sprot NATO M60 55:13
3rd John Middler OD M60 57:47
4th Ian Robson EBOR M60 59:48
5th John Pullin LOC M60 60:09
6th Alan Cranke CLOK M60 62:11
7th Paul Simmons HALO M60 63:06
8th Rick Roberts HOC M60 67:11
9th Bob Richardson NATO M60 67:52
10th Ashley Ford HOC M60 76:48
11th Geoff Woolfenden DEE M60 78:41
12th Geoff Eagles NOR M60 86:37

M65L

Splits

4.0km 175m

Pos Name Club Age Class Time
1st Cliff Etherden LOC M65 48:08
2nd Mike Hampton OD M65 49:47
3rd Phil Smithard KFO M65 52:03
4th Roy Dawson Gafanhori M65 52:19
5th Ian Cooper SYO M65 54:18
6th Tony Davies SELOC M65 55:22
7th Peter Ross MDOC M65 55:51
8th Ian Couch EPOC M65 56:33
9th Glynn Smith LEI M65 57:46
10th Doug Dickinson DVO M65 63:05
11th David Battison SARUM M65 64:01
12th Garry Parmenter HAVOC M65 64:09
13th Peter Carey OD M65 65:25
14th Greg Birdseye TVOC M65 66:44
15th Julian Lailey SROC M65 70:27
16th Dave Skidmore DVO M65 71:34
17th Derek Gale DVO M65 71:45
18th Barry McGowan HOC M65 72:53
19th Chris Kirkham MDOC M65 78:40
20th Dave Neild LOC M65 82:02
21st Keith Parkes DFOK M65 91:46
22nd Alan Robinson HALO M65 97:07
23rd Bob Elmes DEE M65 116:17
m13 John Collyer SOS M65 70:55
w7 Neil Croasdell EPOC M65 79:14
w10 Rex Bleakman DVO M65 93:36

M65S

Splits

2.7km 130m

Pos Name Club Age Class Time
1st Roy Bradley CLOK M65 52:15
2nd Alan Shaw MDOC M65 54:09
3rd Peter Watson EBOR M65 56:10
4th David Morgan EPOC M65 62:47
5th Michael Smith HALO M65 63:43
6th Christopher Drew HH M65 71:17
7th Peter Firth NATO M65 80:50
8th Fred Ross AIRE M65 87:07
9th Lionel Carter EBOR M65 89:01
m9-10 Alan Parker AIRE M65 71:29

M70L

Splits

3.3km 135m

Pos Name Club Age Class Time
1st Barrie Speake EBOR M70 43:15
2nd Allen Barnes CLARO M70 48:19
3rd John Padget DEE M70 53:08
4th Mike Fairburn PFO M70 55:56
5th John Russell SOS M70 56:29
6th Jim Mitchell PFO M70 57:39
7th Chris Lates BL M70 59:49
8th Simon Ford LEI M70 63:53
9th Derek Turner WRE M70 66:07
10th John Bowman OD M70 68:16
11th Trevor Simpson OD M70 72:19
12th Keith Henderson WIM M70 77:57
13th Patrick Davey MAROC M70 115:27

M70S

Splits

2.3km 115m

Pos Name Club Age Class Time
1st John Butler HALO M70 47:30
2nd Roger Keeling DVO M70 70:49
3rd Jeff Haycock WRE M70 72:02

M75L

Splits

2.7km 130m

Pos Name Club Age Class Time
1st Roger Hailey OD M75 53:38
2nd Walter Wright NATO M75 59:31
3rd Alan Heron SELOC M75 61:06
4th Mike Hardy CLOK M75 66:42
5th Guy Goodair EPOC M75 70:02
6th Patrick Pay WRE M75 70:21
7th John Woodall NOC M75 73:26
8th Philip Thompson EPOC M75 83:47
9th Mike Bowden NN M75 88:07
10th Brian Ward DVO M75 98:27
rtd Peter Wells EBOR M75  
w1 rtd Colin Powell SWOC M75  

M75S

Splits

2.3km 115m

Pos Name Club Age Class Time
1st Dave Allison CLOK M75 66:59

M80

Splits

2.7km 130m

Pos Name Club Age Class Time
1st Ian Campbell CLOK M80 82:50
m6-10 Roy Malley NATO M80 89:10

W10A

Splits

2.0km 90m

Pos Name Club Age Class Time
1st Rachel Duckworth DVO W10 14:29
2nd Hazel Williams LOG W10 15:03
3rd Lucy Warland SOS W10 20:09
4th Emma Van Dam HALO W10 20:44
5th Isla O'Donoghue SOLWAY W10 35:57

W10B

Splits

1.5km 85m

Pos Name Club Age Class Time
1st Alexandra Crawshaw EPOC W10 13:40
2nd Rebecca Ward NGOC W10 15:02
3rd Anna Thorpe EPOC W10 15:14
m6 Charlotte Jesson PFO W10 28:57

W12A

Splits

2.2km 90m

Pos Name Club Age Class Time
1st Eve Conway AIRE W12 25:39
2nd Sarah Duckworth DVO W12 25:47
3rd Laura Harrison EPOC W12 28:58
4th Caitlin Chafer LEI W12 31:02
5th Annie Brown AIRE W12 32:49
6th Rachel Potter BOK W12 33:54
7th Alexandra Hare NATO W12 37:08
8th Sophie Vincent DVO W12 38:24
9th Livia Wright CLOK W12 38:46
10th Sarah Pedley EPOC W12 40:57
11th Emily Windrum EBOR W12 48:13
12th Tanya Cooper EBOR W12 57:10

W12B

Splits

2.0km 90m

Pos Name Club Age Class Time
1st Katherine Keogh Clok W12 17:13
2nd Erin Anglim CLOK M12 20:41
3rd Lucy Howlett EBOR W12 22:46
4th Jessica Rafferty MDOC W12 23:57

W14A

Splits

2.4km 115m

Pos Name Club Age Class Time
1st Saskia Warren NN W14 28:11
2nd Yasmin Field SYO W14 28:55
3rd Megan Harrison EPOC W14 29:08
4th Rebecca Aspin CLOK W14 35:10
5th Emily Cooper EBOR W14 37:10

W14B

Splits

2.2km 90m

Pos Name Club Age Class Time
1st Elizabeth Dean CLOK W14 64:38

W16A

Splits

3.3km 135m

Pos Name Club Age Class Time
1st Louise Adams SYO W16 37:50
2nd Katie Blackford BADO W16 44:19
3rd Bella Williams SN W16 46:15
4th Chloe Potter BOK W16 47:54
5th Joanna Goodhead DVO W16 49:02
6th Pippa Dakin SYO W16 51:16
7th Kate Skinner WCOC W16 55:45
8th Rhiannon Cope OD W16 61:41
9th Ella Gilbert NOR W16 72:33
10th Bronwen Mansel SUFFOC W16 72:43
11th Elizabeth Bedwell DVO W16 75:30
12th Jenny Bradley WCOC W16 76:14
13th Evelyn Elmes DEE W16 82:36
14th Joanna Smith SYO W16 91:47

W16B

Splits

2.4km 115m

Pos Name Club Age Class Time

W18L

Splits

4.0km 175m

Pos Name Club Age Class Time
1st Aimee Morse OD W16 52:30
2nd Hannah Cox LEI W16 60:43
3rd Elly Straube SV LENGEFELD W18 61:09
4th Eloise Wright CLOK W18 64:54
5th Hannah Bradley WCOC W18 68:56
6th Jessica Selby DVO W18 93:30
rtd Sophie Miocevich CLOK W18  

W18S

Splits

2.7km 130m

Pos Name Club Age Class Time
1st Ailsa O'Donoghue SOLWAY W16 71:46
m8-10 Samantha Bailey NOR W18 124:17

W20L

Splits

4.0km 175m

Pos Name Club Age Class Time
1st Rachel Collins DFOK W20 72:23

W20S

Splits

2.7km 130m

Pos Name Club Age Class Time
1st Emma Vincent DVO W20 58:05

W21L

Splits

4.0km 205m

Pos Name Club Age Class Time
1st Heather Gardner SROC W21 40:22
2nd Alice Rigby CLOK W16 48:43
3rd Kath Broatch ERYRI W45 51:01
4th Helen Hanstock ERYRI W21 53:17
5th Emily Wood SYO W21 56:23
6th Cerys Jones AIRE W20 56:44
7th Carol White AIRE W21 61:15
8th Kirsty Davies-Walters EBOR W21 64:24
9th Katharina Uberschar SLOW W21 83:02

W21S

Splits

4.0km 175m

Pos Name Club Age Class Time
1st Aislinn Kendall EBOR W21 53:07
2nd Lowri Jones AIRE W21 65:46
3rd Judith Smith BL W21 94:02

W21N

Splits

2.2km 90m

Pos Name Club Age Class Time

W35L

Splits

3.8km 175m

Pos Name Club Age Class Time
1st Jenny Johnson SYO W35 40:02
2nd Anne Straube OD W35 52:17
3rd Vicky Tucker CLOK W35 70:34

W35S

Splits

3.3km 135m

Pos Name Club Age Class Time

W40L

Splits

3.8km 175m

Pos Name Club Age Class Time
1st Sarah Noot EPOC W40 51:53
2nd Emma Harrison EPOC W40 53:09
3rd Diane Mayes CLOK W40 54:30
4th Michelle Mackervoy DVO W40 54:48
5th Natasha Conway AIRE W40 57:12
6th Sophie Brown AIRE W40 61:18
7th Cecile Spring NN W40 62:43
8th Amanda Crawshaw EPOC W40 65:32
9th Karen Williams LOG W40 78:10

W40S

Splits

3.3km 135m

Pos Name Club Age Class Time
1st Jenny Lightfoot SYO W40 47:04
2nd Jane Blackford BADO W40 62:53
3rd Claire Selby DVO W40 65:53
4th Moira Chapman SYO W40 70:27
5th Lisa Gale DVO W40 119:10

W45L

Splits

4.0km 175m

Pos Name Club Age Class Time
1st Susan Skinner WCOC W45 48:41
2nd Sara Campbell DEE W45 54:51
3rd Ann-Marie Duckworth DVO W45 62:27
4th Sally Wilkinson SUFFOC W45 73:56
5th Isla Mathieson CLOK W45 75:40
6th Carolyn Rigby CLOK W45 76:10
7th Rachel Davis DVO W45 80:12
8th Sarah Mansel SUFFOC W45 84:39
9th Jenn Hudd BOK W45 89:04
10th Brenda Blacklock Indiana Crossroads O W45 128:02

W45S

Splits

2.7km 130m

Pos Name Club Age Class Time
1st Amanda Cooper EBOR W45 51:41
2nd Helen Parkinson NOC W45 52:14
3rd Julie Webster NOC W45 58:37
4th Helen Martland EPOC W45 60:23
5th Kath Aspin CLOK W45 69:19
6th Roseanne Field SYO W45 77:37
7th Juliet Severn NOC W45 79:14
8th Sharon Warland SOS W45 87:29
9th Alexia Cope OD W40 98:35
10th Viv Hodson HH W45 118:51

W50L

Splits

4.0km 175m

Pos Name Club Age Class Time
1st Louise Dunn EBOR W50 59:43
2nd Jane Anthony SROC W55 61:29
3rd Anne Burbidge WCOC W50 71:32
4th Janet Adams SYO W50 73:03
5th Jane Lambert SO W50 76:08
6th Mary Rack NATO W50 79:30
7th Kim Buxton DVO W50 79:39
8th Caroline Potter BOK W50 88:56
9th Wendy West LEI W50 91:56
10th Julie Collins DFOK W50 93:09
11th Oonah Ridgway NOC W50 97:15
12th Debby Warren NN W50 97:17
13th Shelly Williams CLOK W50 99:48
14th Gill Prowse SN W50 110:33

W50S

Splits

2.7km 130m

Pos Name Club Age Class Time
1st Marian White HOC W50 54:29
2nd Diana McClure LOC W60 61:18
3rd Helen Pedley EPOC W50 63:17
4th Helen O'Donoghue SOLWAY W50 65:24
5th Ruth Ellis DVO W60 68:34
6th Anne Schmuck IND W50 69:39
7th Jacky Dakin SYO W50 85:01
8th Cathy Goodhead DVO W50 96:49
9th Rosemary Snowden SWOC W50 114:36
m2-9 Elaine Clarke NATO W55 74:36
w4 Maria Roberts NOC W50 74:39

W55L

Splits

3.3km 135m

Pos Name Club Age Class Time
1st Ann Cranke CLOK W55 39:20
2nd Jackie Hallett BOK W55 40:23
3rd Julie Couch EPOC W55 48:24
4th Judith Checkley Totana W55 51:30
5th Shirley Wood AIRE W55 53:58
6th Marcia Bradbury SYO W55 54:40
7th Jackie Chapman LOC W55 56:09
8th Shirley Robinson NGOC W55 57:54
9th Pat Moody DEE W55 59:43
10th Pauline Smithard DEE W55 60:42
11th Jill Smith EBOR W55 63:03
12th Susan Carton SOS W55 71:09
13th Jill Cochrane SROC W55 74:14
14th Judith Filmore LOC W55 75:31
15th Anita Evans BL W55 87:03
16th Barbara Ford HOC W55 91:23

W55S

Splits

2.3km 115m

Pos Name Club Age Class Time
1st Suzanne Relton EBOR W55 49:11
2nd Wendy Taylor CLOK W55 54:39
3rd Celia Dean CLOK W55 64:42

W60L

Splits

3.3km 135m

Pos Name Club Age Class Time
1st Liz Godfree DVO W65 45:31
2nd Janice Nisbet ESOC W60 51:09
3rd Jillyan Dobby MDOC W60 59:56
4th Jean Fitzgerald SAX W60 60:31
5th Catherine Dawson Gafanhori W60 62:11
6th Sheila Sprot NATO W60 66:14
7th Kath Dixon NATO W60 66:51
8th Judy Johnson BL W60 67:46
9th Rosalind Taunton NGOC W60 68:43
10th Ann Armistead DVO W60 73:30
11th Elizabeth Bates OD W60 87:33
12th Mary Carrick HALO W60 93:01
13th Jackie Coates AIRE W60 93:57

W60S

Splits

2.3km 115m

Pos Name Club Age Class Time
1st Liz Drew HH W60 45:00
2nd Noreen Ives WAOC W60 54:39
3rd Jane Payne EPOC W60 77:33
4th Susan Roberts HOC W60 88:34
m6-9 Dorothy Smith HALO W60 83:56

W65L

Splits

2.7km 130m

Pos Name Club Age Class Time
1st Sheila Carey OD W65 41:07
2nd Gillian Rowan-Wilde PFO W65 56:08
3rd Jenny Collyer SOS W65 57:52
4th Pauline Ward DVO W65 62:03
5th Sue Bicknell OD W65 63:04
6th Jackie Barnes CLARO W65 63:46
7th Helen Neild LOC W65 67:12
8th Juliet Morgan EPOC W65 75:07
9th Monika Cooper SYO W65 76:13
10th Gill Ross AIRE W65 78:41
11th Geraldine Russell SOS W65 93:29

W65S

Splits

2.3km 115m

Pos Name Club Age Class Time
1st Jen Gale DVO W65 60:17
2nd Margaret Parker AIRE W65 73:22
3rd Carole Firth NATO W65 86:21
m6-8 Molly Smith LEI W65 87:46

W70L

Splits

2.7km 130m

Pos Name Club Age Class Time
1st Joan Selby CLOK W70 62:40
2nd Hilary Simpson OD W70 63:48
3rd Judith Goodair EPOC W70 64:23
4th Judith Powell SWOC W70 70:26
5th Catherine Odell EBOR W70 85:36
6th Marguerite Pennell WCOC W70 134:23

W70S

Splits

2.3km 115m

Pos Name Club Age Class Time
1st Isabel Wright NATO W70 72:41
2nd Noreen Turner WRE W70 74:09
3rd Diana Hailey OD W70 74:20
4th Paulette Noot EPOC W70 80:53
5th Dawn Watson EBOR W70 86:20
6th Margaret Fountain EBOR W70 88:10
w1 m6-7 Pat Thorpe EPOC W70 120:36

W75L

Splits

2.7km 130m

Pos Name Club Age Class Time
1st Alison Sloman HOC W75 58:19
2nd Celia Wells EBOR W75 60:01
3rd Clarissa Napier CLOK W75 62:28

W75S

Splits

2.3km 115m

Pos Name Club Age Class Time
1st Gill Hardy CLOK W75 79:15

W80

Splits

2.3km 115m

Pos Name Club Age Class Time
1st Eileen Bedwell CLOK W80 87:19

Black

Splits

4.9km 255m

Pos Name Club Age Class Time
1st Cerys Manning SWOC W21 71:28
2nd Martin Adamson CLOK M70 112:21

Brown

Splits

4.2km 225m

Pos Name Club Age Class Time
1st Nicholas Wadd CLOK M45 58:12
2nd Ben Green WAOC M35 64:19
3rd Julie Laverock IND W45 97:11

Short Brown

Splits

4.0km 205m

Pos Name Club Age Class Time
1st Keith Willdig OD M60 104:32

Blue

Splits

3.8km 175m

Pos Name Club Age Class Time
1st Megan Owens DEE W50 118:13
m16 Phillip Batts CLOK M50 48:18

Short Blue

Splits

4.0km 175m

Pos Name Club Age Class Time
1st Trevor Peacock CLOK M40 80:21
2nd Andy Barker- Pilsworth RAFO M40 86:33

Green

Splits

3.3km 135m

Pos Name Club Age Class Time
1st Stuart Swalwell DVO M60 47:59
2nd Jordan Webster NOC M18 53:36
3rd Nicola Tilt NATO W40 57:15
4th Anne Marie Allen DEE W50 58:24
5th Zac Hudd + 1 N/C BOK M14 61:02
6th Katherine Crosby NATO W40 65:05
7th Janet Leake AIRE W50 70:22
8th Hayley Collins DFOK W21 73:56
9th David Moore EBOR M21 96:10

Short Green

Splits

2.7km 130m

Pos Name Club Age Class Time
1st Robert Howlett EBOR M45 64:07
2nd Jennie Lates BL W40 65:25
3rd Max Whitby IND M21 69:58
4th Jenny Shaw MDOC W60 73:19
5th Karen Bedwell DVO W40 84:29
6th Maria Van Dam HALO W40 87:46
7th Cameron Ridgway NOC M18 88:27
m7-10 Katie Howlett EBOR W40 112:46
m8-10 Hilary Davis SO W50 132:22

Very Short Green

Splits

2.3km 115m

Pos Name Club Age Class Time

Light Green

Splits

2.4km 115m

Pos Name Club Age Class Time
1st Hannah Skinner WCOC W20 40:27
2nd Iain Smith IND M45 40:59
3rd Imogen Wadd CLOK W16 44:55
4th Julie Keast SO W45 47:04
5th Brian Yates ESOC M65 48:08
6th Vanessa Rowell SHUOC W21 59:52
7th Sue Bowman OD W65 77:34
8th Patrick O'Grady HALO M75 104:20

Long Orange

Splits

4.6km 165m

Pos Name Club Age Class Time
1st Katharine Swalwell DVO W21 97:42

Orange

Splits

2.2km 90m

Pos Name Club Age Class Time
1st Ewan Wadd CLOK M12 32:45
2nd Jacqueline & Callum Bell   M11 35:45
3rd Michelle Ward NGOC W40 38:45
4th Christopher Lamb IND M21 40:15
5th Alan Bell+Evan Bell IND M13 41:18
6th Sheila Smith EBOR W65 49:24
7th Jake Harrison IND M16 52:05
8th Mark Harrison IND M40 52:22
9th Julie McLean IND W40 52:47
10th Susan Brant EPOC W65 62:47
11th Patricia Simmons HALO W60 67:06
12th Ann O'Grady HALO W75 67:14
13th Marian Smales EBOR W60 73:33
14th Susan Wadd CLOK W45 74:48
15th Roger Mawby EBOR M70 82:07

Yellow

Splits

2.0km 90m

Pos Name Club Age Class Time
1st William Crawshaw IND M6 27:11
2nd Hannah Brown NATO W10 28:20
3rd Mary Barton-Marshall PFO W65 39:52

White

Splits

1.5km 85m

Pos Name Club Age Class Time
1st Jasper Collyer GO M10 17:21
2nd Imogen Williams EPOC W6 19:27
3rd Jessica Ward NGOC W10 20:08
4th Emily Rafferty MDOC W7 23:18
5th Lily Collyer GO W12 27:41
6th Keziah Bailey NOR W10 32:28