JM

Splits

1.6km 70m

Pos Name Club Age Class Time
1st Matthew Cox LEI M18 11:01
2nd Michael Hallett BOK M16 11:53
3rd Lova Chechik EBOR M18 13:34
4th Matthew Leitch SO M16 13:39
5th Jake Harrison IND M16 16:33
6th Jack Leitch SO M16 16:38
7th Barnaby Warren NN M18 16:50
8th William Parkinson NOC M18 18:25
9th William Gale DVO M16 21:09
10th James Howlett EBOR M14 22:11
11th Alexander Ridgway NOC M16 23:12
12th Cameron Ridgway NOC M18 26:17
disq Aidan Rigby CLOK M16 11:34
disq Rowan Capper EBOR M18 11:38

JW

Splits

1.6km 70m

Pos Name Club Age Class Time
1st Pippa Dakin SYO W16 13:59
2nd Hannah Cox LEI W16 14:09
3rd Katie Blackford BADO W16 14:44
4th Aimee Morse OD W16 14:46
5th Alice Rigby CLOK W16 15:01
6th Emily Blackford BADO W18 17:15
7th Chloe Potter BOK W16 17:18
8th Eloise Wright CLOK W18 17:19
9th Sophie Miocevich CLOK W18 22:09
10th Bronwen Mansel SUFFOC W16 24:55
11th Imogen Wadd CLOK W16 25:07
12th Jessica Selby DVO W18 26:40

SM

Splits

1.6km 70m

Pos Name Club Age Class Time
1st Andrew Llewellyn NOC M21 10:23
2nd Chris Owens SHUOC M20 11:16
3rd Mark Burley BOK M21 11:46
4th Carl Edmonds LOC M20 13:13
5th Stuart Fraser EBOR M21 13:18
6th Joshua Cooper EBOR M20 13:53
7th Kelvin Dawson WCH M35 15:03
8th Rob Atkin EBOR M35 15:45
9th Stuart Hanstock BOK M20 16:18
10th Tim Gerrard Ebor M21 22:14
11th Richard Ollerenshaw EBOR M21 22:33
12th Max Whitby IND M21 22:54
13th Thomas Gale DVO M20 22:57
14th Andrew Selby DVO M35 23:01
disq Chris Lambert SO M21 12:44
disq Lee Beavers AIRE M21 13:05

SVM

Splits

1.6km 70m

Pos Name Club Age Class Time
n/c Steve Corrigan EBOR M55 12:39
1st Graham Capper EBOR M55 14:48
2nd Paul Johnson BL M60 14:58
3rd Neil Harvatt HALO M55 15:01
4th Robert Brandon OD M60 15:39
5th Andrew White HOC M55 15:58
6th Barrie Speake EBOR M70 16:40
7th Phil Smithard KFO M65 16:54
8th= Keith MacDermott EBOR M60 16:59
8th= Mike Hampton OD M65 16:59
10th Glynn Smith LEI M65 17:07
11th Christopher Wright CLOK M55 17:21
12th Matthew Cochrane SROC M55 17:47
13th Keith Henderson WIM M70 17:57
14th John Franklin SYO M60 18:38
15th Robert Haskins LEI M60 18:44
16th Richard Llewellyn NOC M55 18:54
17th Rex Bleakman DVO M65 20:07
18th Derek Gale DVO M65 20:44
19th Neil Croasdell EPOC M65 20:48
20th David Battison SARUM M65 21:26
21st John Russell SOS M70 22:55
22nd Paul Bradbury SYO M55 23:32
23rd Keith Willdig OD M60 23:48
24th Ashley Ford HOC M60 25:42
25th Alan Parker AIRE M65 27:31
26th John Smales EBOR M55 27:59
27th John Bowman OD M70 29:26
28th Keith Parkes DFOK M65 29:31
29th Trevor Simpson OD M70 30:44
disq John Middler OD M60 18:52
w4 Barry McGowan HOC M65 23:18
dns John Pullin LOC M60 1136:55

SVW

Splits

1.6km 70m

Pos Name Club Age Class Time
1st Judy Johnson BL W60 23:00
2nd Mary Carrick HALO W60 24:33
3rd Gill Ross AIRE W65 24:42
4th Diana McClure LOC W60 24:45
5th Christine Roberts EBOR W60 25:02
6th Jackie Chapman LOC W55 25:17
7th Marcia Bradbury SYO W55 26:08
8th Jill Cochrane SROC W55 29:30
9th Jen Gale DVO W65 31:08
10th Geraldine Russell SOS W65 31:16
11th Margaret Parker AIRE W65 32:43
12th Barbara Ford HOC W55 39:22
13th Sue Roberts HOC W60 40:38
14th Sue Bicknell OD W65 40:39

SW

Splits

1.6km 70m

Pos Name Club Age Class Time
1st Cerys Manning SWOC W21 13:53
2nd Jenny Johnson SYO W35 14:29
3rd Helen Hanstock ERYRI W21 14:45
4th Kirsty Davies-Walters EBOR W21 15:55
5th Liz Atkin EBOR W35 21:07
6th Rosemary Beavers AIRE W21 23:53
7th Rachel Collins DFOK W20 28:12
disq Carol White AIRE W21 15:31
dns Emma Vincent DVO W20 1159:47

VM

Splits

1.6km 70m

Pos Name Club Age Class Time
1st Kenny Leitch SO M45 12:15
2nd Clive Hallett BOC M50 12:19
3rd Declan McGrellis LVO M40 13:05
4th= Tony Udris SYO M40 13:51
4th= Craig Blackford BADO M45 13:51
6th Chris Hooker SO M50 14:33
7th Nicholas Lightfoot SYO M50 15:09
8th Neil Speers DFOK M45 15:51
9th Mark Collins DFOK M50 16:09
10th= Mike Pedley EPOC M50 16:26
10th= Simon Gale DVO M40 16:26
12th Pete Owens DEE M50 17:30
13th David Hodson HH M45 17:31
14th Keith Roberts NOC M50 17:34
15th David Harrison EPOC M40 18:14
16th Rob Bailey CLOK M50 18:20
17th David Vincent DVO M50 18:33
18th Robert Minto Indiana Crossroads O M45 19:33
19th Rod Mansel SUFFOC M50 19:59
20th Stephen Borrill WAOC M40 20:05
21st Andrew Ridgway NOC M50 20:20
22nd Mark Dakin SYO M50 21:30
23rd Iain Smith IND M45 24:57
disq Brendan Anglim CLOK M40 13:39
disq Neil Hunter CLOK M50 15:23

VW

Splits

1.6km 70m

Pos Name Club Age Class Time
1st Jackie Hallett BOC W50 16:38
2nd Emma Harrison EPOC W40 18:22
3rd Jane Lambert SO W50 18:54
4th Carolyn Rigby CLOK W45 19:40
5th Claire Selby DVO W40 20:27
6th Amy-Jane Beer EBOR W40 20:28
7th Jane Blackford BADO W40 21:45
8th Isla Mathieson CLOK W45 21:48
9th Caroline Potter BOK W50 23:04
10th Debby Warren NN W50 23:13
11th Gill Prowse SN W50 23:21
12th Susan Wadd CLOK W45 23:51
13th Oonah Ridgway NOC W50 25:33
14th Marian White HOC W50 26:16
15th Sarah Mansel SUFFOC W45 26:22
16th Jacky Dakin SYO W50 27:08
17th Brenda Blacklock Indiana Crossroads O W45 27:16
18th Lisa Gale DVO W40 27:25
19th Julie Collins DFOK W50 29:18
20th Megan Owens DEE W50 33:03
21st Viv Hodson HH W45 34:08
disq Louise Dunn EBOR W50 21:38

YJM

Splits

1.6km 70m

Pos Name Club Age Class Time
1st Jack Cryer PFO M14 12:16
2nd River Edis-Smith MDOC M14 14:19
3rd John Hunter CLOK M14 16:14
4th Aidan Minto Indiana Crossroads O M12 16:31
5th Alasdair Pedley EPOC M14 16:38
6th Thomas Edmonds LOC M14 17:03
7th Thomas Aspin CLOK M12 18:01
8th Charlie Harrison IND M14 18:24
9th Matthew Keogh CLOK M14 18:38
10th Oscar Anglim CLOK M14 18:58
11th James Lund SO M12 19:39
12th Joe Hudd BOK M10 19:45
13th Dominic Dakin SYO M12 20:16
14th Samuel Leitch SO M12 20:32
15th Ewan Wadd CLOK M12 21:59
16th Robertas Stupelis HOC M4 25:53
17th Fraser Ridgway NOC M12 25:56
18th John Atkin EBOR M10 28:05
m7 Jasper Collyer GO M10 26:39

YJW

Splits

1.6km 70m

Pos Name Club Age Class Time
1st Rebecca Aspin CLOK W14 17:23
2nd Megan Harrison EPOC W14 18:23
3rd Saskia Warren NN W14 19:43
4th Laura Harrison EPOC W12 21:02
5th Livia Wright CLOK W12 21:50
6th Rachel Potter BOK W12 25:09
7th Lily Collyer GO W12 34:56
m5-11 Sophie Vincent DVO W12 20:32