Results for Bishopwood North - 25-Feb-2018 - Provisional

Course Results

brown

Results

6.8km

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Dave Murgatroyd AIRE M21 00:55:02  
2nd Chris Mackenzie CLOK M21 00:56:34 +00:01:32
3rd Liam Corner MDOC M45 00:57:49 +00:02:47
4th Chris McCartney OD M45 00:59:24 +00:04:22
5th Luke Parker CLARO M18 01:01:22 +00:06:20
6th George Van Dam HALO M18 01:04:25 +00:09:23
7th Alex Robinson CLARO M18 01:04:30 +00:09:28
8th Tara Schwarze EBOR W18 01:06:36 +00:11:34
9th Kaji Limbu EBOR M21 01:14:00 +00:18:58
10th Matthew Rochester CLARO M18 01:17:17 +00:22:15
11th Anika Schwarze EBOR W18 01:17:37 +00:22:35
brown standard time 01:22:33
12th Kevin Francis EBOR M35 01:33:12 +00:38:10
13th Daniel Figg EBOR M20 01:40:14 +00:45:12
14th Colin Valentine WCOC M55 01:40:26 +00:45:24
15th Mike Byron HALO M40 01:41:12 +00:46:10

blue

Results

5.3km

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Finlay Johnson SROC M16 00:43:24  
2nd Mike Johnson SROC M55 00:48:44 +00:05:20
3rd Steve Corrigan EBOR M60 00:51:00 +00:07:36
4th= Ruth Ker CLARO W50 00:53:13 +00:09:49
4th= Tony Carlyle AIRE M65 00:53:13 +00:09:49
6th Paul Bradbury SYO M60 00:54:02 +00:10:38
7th Will Drewe CLARO M35 00:55:29 +00:12:05
8th Liz Drewe CLARO W35 00:56:23 +00:12:59
9th Nick Martin CLOK M45 00:57:41 +00:14:17
10th Adrian Parker CLARO M45 00:58:36 +00:15:12
11th Paul Taylor CLOK M70 01:00:01 +00:16:37
12th Paul Johnson SYO M65 01:00:10 +00:16:46
13th Christopher Wright CLOK M60 01:00:11 +00:16:47
14th Richard Payne EPOC M65 01:02:47 +00:19:23
15th Michael Bickle WAOC M70 01:04:14 +00:20:50
16th Jeff Harris EBOR M60 01:04:48 +00:21:24
blue standard time 01:05:06
17th Paul Van Dam HALO M50 01:08:29 +00:25:05
18th Keith MacDermott EBOR M65 01:12:30 +00:29:06
19th Dawn Figg HH W45 01:15:42 +00:32:18
20th Allen Barnes CLARO M75 01:21:01 +00:37:37
21st Helen Meredith EBOR W35 01:23:04 +00:39:40
22nd Anne Maguire AIRE W35 01:27:27 +00:44:03
23rd Helen Bickle WAOC W35 01:28:09 +00:44:45
24th John Smales EBOR M60 01:37:52 +00:54:28
25th David Clarke IND M50 02:00:43 +01:17:19
m6 Karl Marshall SYO M50 00:51:40  
m17 Martyn Dean CLOK M55 01:06:08  
m9-13 m17-19 Paul Jackson EPOC M70 01:18:19  
rtd Judith Collins AIRE W35    
rtd Ganga Limbu   M21    

green

Results

4.6km

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Sam Wood AIRE M21 00:42:39  
2nd Chris Penny AIRE M55 00:46:59 +00:04:20
3rd Dennis Hooton CLOK M55 00:47:57 +00:05:18
4th Lee Beavers AIRE M35 00:47:59 +00:05:20
5th Paul Wood AIRE M55 00:49:48 +00:07:09
6th Martin Green MDOC M60 00:50:15 +00:07:36
7th Michael Cox AIRE M65 00:50:43 +00:08:04
8th Deb Murrell SROC W50 00:51:12 +00:08:33
9th Rod Williams HALO M70 00:51:47 +00:09:08
10th Mark McLean EBOR M45 00:52:45 +00:10:06
11th= Catherine Hughes NOC W45 00:53:08 +00:10:29
11th= Andrew Kelly AIRE M60 00:53:08 +00:10:29
13th Robert Parkinson NOC M60 00:53:32 +00:10:53
14th Barrie Speake EBOR M75 00:54:46 +00:12:07
15th Tony Davies BOF M70 00:54:50 +00:12:11
16th Simon Crocker DEE M55 00:58:33 +00:15:54
17th David Day CLARO M70 00:59:51 +00:17:12
18th David Lloyd EBOR M65 01:03:42 +00:21:03
green standard time 01:03:59
19th Robert Howlett EBOR M50 01:04:09 +00:21:30
20th Amanda Cooper EBOR W50 01:04:54 +00:22:15
21st Penny Bickle EBOR W35 01:05:06 +00:22:27
22nd Chris Burden AIRE M70 01:06:52 +00:24:13
23rd Marcia Bradbury SYO W60 01:07:32 +00:24:53
24th Roy Lindsell EPOC M70 01:10:16 +00:27:37
25th Emma Van Dam HALO W14 01:11:46 +00:29:07
26th Michael Smith HALO M70 01:12:27 +00:29:48
27th Judy Johnson SYO W65 01:15:02 +00:32:23
28th Helen Parkinson NOC W50 01:15:15 +00:32:36
29th John Nuttall SELOC M70 01:19:02 +00:36:23
30th Natalie Martin CLOK W16 01:21:23 +00:38:44
31st Peter Watson EBOR M70 01:25:15 +00:42:36
32nd Tony Pennick EBOR M70 01:26:22 +00:43:43
33rd Neil Croasdell EPOC M70 01:31:59 +00:49:20
34th Rod Shaw EPOC M80 01:34:01 +00:51:22
35th John Purkis SYO M60 02:41:23 +01:58:44

short green

Results

3km

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st James Meredith EBOR M40 00:27:49  
2nd Victoria Todd EBOR W35 00:39:59 +00:12:10
3rd Janet Knight   W50 00:45:38 +00:17:49
4th Shirley Wood AIRE W60 00:45:51 +00:18:02
5th Wendy Carlyle AIRE W60 00:47:10 +00:19:21
6th Gill Adams AIRE W55 00:49:52 +00:22:03
7th Gill Ross EPOC W70 00:50:23 +00:22:34
8th David Horn EBOR M70 00:51:31 +00:23:42
9th Amy Greener EBOR W16 00:51:55 +00:24:06
10th Paul Simmons HALO M65 00:53:05 +00:25:16
11th Hazel Bickle WAOC W65 00:55:09 +00:27:20
12th Richard Ollerenshaw EBOR M35 00:55:24 +00:27:35
13th Mike Thorpe EPOC M75 00:56:11 +00:28:22
14th Jean Lochhead EPOC W70 00:57:19 +00:29:30
15th Fred Ross EPOC M70 00:57:44 +00:29:55
16th Pam Brown EBOR W55 00:57:45 +00:29:56
17th Lucy Howlett EBOR W16 00:58:31 +00:30:42
18th Mike Hardy CLOK M80 01:00:46 +00:32:57
19th Katie Howlett EBOR W45 01:01:08 +00:33:19
short green standard time 01:01:08
20th Ian Robson EBOR M65 01:02:54 +00:35:05
21st David Relton IND M65 01:03:08 +00:35:19
22nd Joan Selby CLOK W75 01:03:26 +00:35:37
23rd Margaret Fountain EBOR W75 01:04:45 +00:36:56
24th John Butler HALO M75 01:05:46 +00:37:57
25th Janet Todd EBOR W65 01:06:56 +00:39:07
26th Susan Guy SYO W40 01:09:18 +00:41:29
27th Jackie Page EPOC W65 01:10:35 +00:42:46
28th Catherine Odell EBOR W75 01:14:07 +00:46:18
29th Alison Doyle MDOC W65 01:15:22 +00:47:33
30th Dorothy Smith HALO W65 01:16:49 +00:49:00
31st Margaret Parker AIRE W70 01:21:34 +00:53:45
32nd Jackie Barnes CLARO W70 01:23:04 +00:55:15
33rd Elspeth Hooton CLOK W55 01:25:59 +00:58:10
34th Margaret Shaw EPOC W65 01:41:59 +01:14:10
35th Dawn Watson EBOR W75 01:43:35 +01:15:46
m14 Roy Bradley CLOK M70 01:14:18  
rtd Helen Cox AIRE W65    

light green

Results

3.4km

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Andy Redfearn EBOR M35 00:43:04  
2nd Juliette McLean EBOR W45 00:53:39 +00:10:35
3rd Linda Kelly CLARO W60 01:01:23 +00:18:19
4th Heidi schwarze EBOR W50 01:06:03 +00:22:59
light green standard time 01:06:03
5th Gill Hardy CLOK W80 01:11:53 +00:28:49
6th Bill Anderson EBOR M50 01:38:34 +00:55:30
m12 Patricia Simmons HALO W65 02:07:16  

orange

Results

2.8km

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Ryan Anderson EBOR M15 00:38:58  
2nd Andrew McRoyall   M50 00:39:05 +00:00:07
3rd Charlotte McRoyall IND W14 00:43:03 +00:04:05
4th Tzabier Thornber IND M12 00:56:26 +00:17:28
5th Poppy Graham IND W10 01:01:40 +00:22:42
orange standard time 01:01:40
6th Daisy Graham +1 IND   01:03:26 +00:24:28
7th Alan Parker AIRE M70 01:06:33 +00:27:35
8th Eileen Bedwell CLOK W85 01:07:40 +00:28:42
9th Isobel Powell EBOR W16 01:19:26 +00:40:28
10th Pat Thorpe EPOC W75 01:19:44 +00:40:46

yellow

Results

1.6km

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Joseph Guy SYO M10 00:10:32  
2nd Jack Beavers AIRE M10 00:14:12 +00:03:40
3rd Freddie Guy SYO M10 00:15:28 +00:04:56
4th Charlie Beavers AIRE W6 00:15:32 +00:05:00
yellow standard time 00:15:48
5th Daniel Meridith EBOR M7 00:16:46 +00:06:14
6th Fionn O'Toole EBOR M10 00:17:29 +00:06:57
7th Arther O 'Toole EBOR M5 00:23:31 +00:12:59
8th Joseph Meredith EBOR M4 00:24:58 +00:14:26

white

Results

1.3km

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Ian McLean EBOR M7 00:11:43  
2nd Arthur O'toole EBOR M5 00:13:56 +00:02:13
3rd Fionn O'toole EBOR M8 00:14:04 +00:02:21
4th Ian McLean EBOR M7 00:14:12 +00:02:29
5th Rosemary McLean EBOR   00:26:55 +00:15:12
6th Charlotte Drewe CLARO W2 00:47:11 +00:35:28
7th Emma Chan HALO W1 00:54:33 +00:42:50
white standard time 00:54:33